OBALY 2019 OBALY 2019
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Svět etiket a lepíků k obalům patří!


K obalům se řadí i řada pomocných obalových prostředků. K marketingově nejvýraznějším patří etikety, visačky či různé typy lepíků. Ani na nadcházejícím veletrhu OBALY nebude tento sortiment chybět. A o tom, jak je portfolio těchto produktů ve skutečnosti široké se můžeme přesvědčit nejenom na návštěvě veletrhu, ale i v každodenním běžném životě.

 

Etikety již dávno nejsou jen konvenční papírové výseky či samolepky. V dnešním pestrobarevném světě etiket najdeme i smrštitelné shrink sleeves, které zvětšují možnosti marketingového využití plochy produktu. Zatímco pivaři mají rádi etikety papírové, výrobci nealko nápojů často používají tzv. No Label Look. Tyto etikety jsou obvykle tištěné flexotiskem, hlubotiskem či digitálně na transparentní PP folii tak, že etiketa splývá s vizuálem láhve a nepůsobí rušivým dojmem.

 

Zušlechťování i bezpečnost

Dnešní etiketa může být realizována i na méně tradičních materiálech jako je např. ruční papír či korek. Zvýraznění etikety může být i pomocí zušlechťovacích procesů jako je parciální či strukturální lakování či ražba, ať již reliéfní či foliová (horká, studená či digitální).

K největším výrobcům na našem trhu patří skupina OTK Group. Vedle již výše vyjmenovaných druhů etiket se společnost zabývá i výrobou speciálních In Mould Label (etiketa, která se aplikuje na plastový obal souběžně ve fázi vstřikování a stává se tak jeho pevnou součástí) či flexibilními obaly, včetně Smart Pack. OTK je i průkopníkem v implementaci flexibilní elektroniky u chytrých obalů, chytrých textilií a chytrých bezpečnostních karet. Tato technologie umožňuje vznik hybridních řešení, která kombinují holografické a elektronické systémy.

 


Více
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva RP 2017