OBALY 2019 OBALY 2019
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

„OBALY 2018“ z pohledu obalové asociace


 

Veletrh OBALY je sice oproti veletrhu Reklama Polygraf nováčkem, přesto je veřejností vnímán jako veletrh, který má potenciál. Ohlasy jsou zatím ze strany vystavovatelů i návštěvníků pozitivní. Odborným garantem veletrhu byl v loňském i letošním roce obalový institut SYBA, určitě je tedy zajímavé podívat se na veletrh i očima této profesní asociace.

 

Obalová asociace SYBA byla v rámci veletrhu velmi aktivním článkem, kromě vlastního výstavního prostoru, zde pořádala i konferenci Speciality obalového designu a byla i místem řady profesních setkání. Největší novinkou oproti loňskému roku bylo hodnocení prestižní národní soutěže Obal roku přímo na výstavišti a to včetně, pro návštěvníky, volně přístupných všech hodnocených exponátů ve všech kategorií.

Na otázky ohledně úspěšnosti svých aktivit v propojení veletrhu Obaly odpovídal Ing. Vlado Volek, ředitel Obalového institutu SYBA.

 

Jak hodnotí SYBA svou letošní účast včetně dalších aktivit (konference, Obal roku) na výstavišti?

 

Velká plocha v pavilonu 6 dovolila uspořádat hodnocení v duchu hesla OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ: návštěvníci mohli bezprostředně přihlížet práci porotců. Pozitivním se ukázala letošní novinka: hodnocení ve dvou dnech a to trošku odlišnými sestavami porotců. Tím se lépe využije jejich odbornost – transportní obaly versus spotřebitelské. Toto řešení dovolilo získat více času na hodnocení a současně uplatnit další novinku: umožnit přihlašovatelům obhájit svůj exponát. Oba zmíněné kroky se plně osvědčili a počítáme s nimi i do příštího ročníku. Vzhledem k tomu, že soutěž OBAL ROKU má exkluzivní postavení, je certifikován globální obalovou pospolitostí World Pacakging Organisation (WPO; www.worldpackaging.org). Je to tedy jediná soutěž u nás, jejichž vítězové mohou být nominováni do světové obalové soutěže WorldStar Packaging Award (WS). Je to současně pro organizátora i závazek k udržení kvality soutěže prostřednictvím stanovení kritérií i výběru porotců či precizací kategorií.

Je nám ctí hostit příští rok v květnu zasedání WPO v Praze a to včetně slavnostního předávání ocenění WS 2019 na WS Ceremony Evening. Je to současně příležitost pro přední české firmy prezentovat se v roli partnerů večera, jehož účastníci přijedou ze všech koutů světa. Toho si je vědom i organizátor veletrhu FachPack, společnost NürnbergMesse, která avizovala zájem o partnerství. Podobně i přední výrobce obalů z vlnité lepenky, společnost THIMM Packaging.

 

V novodobé historii soutěže, tj. od roku 1995 do letoška bylo do soutěže přihlášeno celkem 1.494 obalů, což vychází v průměru 62 a čtvrt obalu na ročník. Se 71 přihláškami v roce 2018 lze konstatovat, že se opět jednalo o nadprůměrný počet. Letošek tedy nebyl počtem přihlášek rekordní, možná se negativně podepsala i zkrácená doba k termínu uzávěrky respektující termín veletrhů Reklama Polygraf a OBALY 2018.

 

Jsou vnímány nějaké benefity v souvislosti s pořádáním konference Designové speciality na výstavišti?

 

Koncepce konference v prostoru expozice OBAL ROKU umožňovala využít přednášejícím i ukázky ze skvělých exponátů přihlášených do soutěže. A to v obou tematických blocích: dárkové obaly i obaly pro e-commerce.

 

Má SYBA z pozice odborného garanta nějaké podněty/připomínky/návrhy, které by se daly zohlednit v dalším ročníku?

 

Dva souběžné veletrhy: tradiční Reklama Polygraf a hodně mladší OBALY přinášejí spíše komplikace v prezentaci akcí i účasti vystavovatelů. Propojení do jedné akce se jeví býti ku prospěchu. Současně lze doporučit v novém konceptu uchopit část zacílenou na obaly specificky vyhraněněji: například akcent na dárkové obaly, etikety, POP a POS displeje. Prostě obalové speciality či inovace.

 

 Ohlasy na letošní ročník veletrhů Reklama Polygraf a Obaly jsou velmi příznivé!


Ohlasy na letošní ročník veletrhů Reklama Polygraf a Obaly jsou velmi příznivé!

 

Letošní velmi úspěšný ročník známých veletrhů je za námi. A spokojeni se zdají být jak vystavovatelé, tak i návštěvníci. Vedle řady zajímavostí, inspirací či podnětných setkání a obchodních schůzek, je především návštěvníky velmi pozitivně hodnocen kvalitativní posun veletrhů, ve smyslu hned několika českých či evropských premiér tiskových technologií, které proběhly na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

 

Letos bylo na výstavní ploše 228 vystavovatelů z 10 zemí světa. Více než 1/5 vystavovatelů (49) byla ze zahraniční. Veletrhy během 3 dnů jejich konání navštívilo 8852 návštěvníků. A většina z nich nešetřila superlativy na kvalitu letošního ročníku. Určitě je zajímavé, podívat se na veletrh i z druhé strany, to znamená z pohledu vystavovatele. Z hlediska návštěvnosti patřil k jedněm z nejúspěšnějšch stánek společnosti XEROX, která na výstavišti měla evropskou premiéru technologie Xerox Iridesse. Na několik otázek odpověděl Petr Jetel, Product Manager GCBG (XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.).

 

Po kolikáté vaše společnost vystavovala v rámci veletrhů Reklama Polygraf a Obaly? 

Za mého působení v Xeroxu se jednalo o pátou expozici v řadě.  

 

Jaké bylo vaše očekávání na letošním ročníku? Naplnila se tato očekávání? 

Každá marketingová akce je investicí, která se musí obchodně zúročit. A nejedná se pouze o finanční náklady, ale i o čas desítek zaměstnanců a obchodních partnerů. V letošním roce se termín konání veletrhu ideálně sešel s uvedením do prodeje nového tiskového stroje Xerox Iridesse Production Press. Proto jsme letos vystavovali na historicky největší ploše a dlouhé měsíce věnovali přípravě atraktivních tiskových aplikací. Ohlas zákazníků a konečný obchodní výsledek myslím předčil očekávání i největších optimistů.

 

Ohromný zájem zaznamenala na výstavišti evropská premiéra technologie Iridesse, jak velký potenciál této unikátní technologie vidíte v rámci českého trhu? 

Představení nového šesti-barevného digitálního tiskového stroje s unikátním tiskem metalických barev v jednom tiskovém průchodu přichází v pravý čas. Návštěvníky zaujala prémiová kvalita tisku, vysoký stupeň automatizace a především tisk metalickými barvami v široké paletě odstínů. Nový tiskový stroj Xerox Iridesse umožní tiskárnám úspěšně obstát ve stále více konkurenčním prostředí běžných CMYKových zakázek. A díky metalickým barvám nabídnout nový typ digitálního tisku, kterým se stanou na trhu výjimeční. Evropská premiéra nového stroje v Praze nebyla zvolena náhodou. Protože náš polygrafický trh je velmi vyspělý a stroje této kategorie se u nás tradičně úspěšně prodávají. Unikátní tisky z prvního instalovaného stroje v ČR se k zákazníkům dostanou již počátkem léta.

 

Jak vnímáte platformu veletrhů Reklama Polygraf a Obaly? Zaznamenali jste z pozice vystavovatele nějaký posun u tohoto českého dua veletrhů? Pokud ano - spíše pozitivní nebo negativní?

Osobně jsem velmi přivítal rozšíření veletrhu Reklama Polygraf o Obaly. Význam výroby obalů v tiskovém průmyslu významně roste a stále více poskytovatelů tisku se o tento segment zajímá. Propojení dává veletrhu novou dynamiku a pro vystavovatele i návštěvníky tak vzniká zajímavá platforma pro nové projekty, jako je například malonákladová výroba obalů.PODĚKOVÁNÍ
Ford Motor Company, s.r.o. jako titulární partner společnosti ABF, a.s. si vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve Vstupní hale II


Ford Motor Company, s.r.o. jako titulární partner společnosti ABF, a.s. si vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve Vstupní hale II

 

Přijďte si prohlédnout legendární Mustang v jeho inovovaném provedení, naše nejpopulárnější SUV model Kuga. Vystavíme i kompaktní SUV Ford EcoSport a 8–9místné Tourneo Custom. Přítomní specialisté vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění.

 

Při příležitosti veletrhů REKLAMA POLYGRAF, OBALY a EVENT DAY je pro vás připravena i zvýhodněná nabídka. Aktuální nabídku skladových vozů naleznete na www.fordskladem.cz

 Nový DUOBLADE S představí na veletrhu ARCON Machinery


Zařízení, které bude zajímat především výrobce etiket a  tiskaře pro následné zpracování, představí na letošním veletrhu OBALY společnost ARCON Machinery, a.s.

 

 

Duoblade S je digitální výřezové zařízení určené k výrobě a laminaci etiket o max. velikosti 340 mm x 400 mm a max. průměru 450 mm při rychlosti až 6 m/min. Unikátní duální systém výřezových nožů urychluje výrobu etiket a tím zvyšuje celkovou produktivitu (dvoubodové senzory zaznamenávají chybu od 0,1mm).

 

 

Duoblade S používá po celou dobu procesu pouze posun vpřed, a proto jsou jeho přesnost a kvalita řezání stále stejné. 4 senzory zajišťují přesnost, pokročilý systém automatického vkládání do posuvu umožňuje přesné a rovnoměrné posunování během celého procesu. Vakuový stůl následně udržuje materiál během řezání a zamezuje jakémukoliv posunu. Laminovací válce umožňují používat různé druhy laminovacích folií. Duální řezací hlava urychluje výrobu a společně s možností laminace, stříhání, řezání a samostatným převíjením představuje ekonomicky velmi výhodné řešení.

 

Duoblade S je kompatibilní s grafickými programy (Photoshop, Coreldraw, Illustrator atd.) a jeho řídící panel umožňuje testování, kalibraci osy X, Y, kalibraci úhlu a zvětšení.Kde jinde se dostanete ke zdroji energie…


Nezaměstnanost v České republice se aktuálně pohybuje na historicky nejnižších hodnotách, a tak mají dokonce i absolventi škol možnost si mezi potenciálními zaměstnavateli vybírat. Skupina ČEZ nabízí pracovní příležitosti i odborné stáže na celém území České republiky. A nejedná se vždy jen o technické profese pro výrobu či distribuci elektřiny…Možnosti uplatnění jsou zájemců otevřené i obchodním a právním útvaru, IT  a mnoha dalších profesích. Je mnoho důvodů, proč navštívit kariérní web Skupiny ČEZ www.kdejinde.cz

Je vstupní branou pro všechny zájemce o pracovní uplatnění v dynamicky se rozvíjejícím oboru energetiky s atraktivními benefity pro zaměstnance. Poskytuje veškeré relevantní informace o otevřených pracovních pozicích v jednotlivých segmentech Skupiny ČEZ a blíže představuje společnost nejen prostřednictvím textu, ale i fotografií a videí se zaměstnanci.

Studenti a absolventi se zde mohou hlásit na Letní univerzitu v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín, do programu odborných stáží ČEZ Experince , nebo si zažádat o stipendium během studia.Kde jinde se dostanete ke zdroji energie…


Nezaměstnanost v České republice se aktuálně pohybuje na historicky nejnižších hodnotách, a tak mají dokonce i absolventi škol možnost si mezi potenciálními zaměstnavateli vybírat. Skupina ČEZ nabízí pracovní příležitosti i odborné stáže na celém území České republiky. A nejedná se vždy jen o technické profese pro výrobu či distribuci elektřiny…Možnosti uplatnění jsou zájemců otevřené i obchodním a právním útvaru, IT  a mnoha dalších profesích. Je mnoho důvodů, proč navštívit kariérní web Skupiny ČEZ www.kdejinde.cz

Je vstupní branou pro všechny zájemce o pracovní uplatnění v dynamicky se rozvíjejícím oboru energetiky s atraktivními benefity pro zaměstnance. Poskytuje veškeré relevantní informace o otevřených pracovních pozicích v jednotlivých segmentech Skupiny ČEZ a blíže představuje společnost nejen prostřednictvím textu, ale i fotografií a videí se zaměstnanci.

Studenti a absolventi se zde mohou hlásit na Letní univerzitu v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín, do programu odborných stáží ČEZ Experince , nebo si zažádat o stipendium během studia.Kde jinde se dostanete ke zdroji energie…


Nezaměstnanost v České republice se aktuálně pohybuje na historicky nejnižších hodnotách, a tak mají dokonce i absolventi škol možnost si mezi potenciálními zaměstnavateli vybírat. Skupina ČEZ nabízí pracovní příležitosti i odborné stáže na celém území České republiky. A nejedná se vždy jen o technické profese pro výrobu či distribuci elektřiny…Možnosti uplatnění jsou zájemců otevřené i obchodním a právním útvaru, IT  a mnoha dalších profesích. Je mnoho důvodů, proč navštívit kariérní web Skupiny ČEZ www.kdejinde.cz

Je vstupní branou pro všechny zájemce o pracovní uplatnění v dynamicky se rozvíjejícím oboru energetiky s atraktivními benefity pro zaměstnance. Poskytuje veškeré relevantní informace o otevřených pracovních pozicích v jednotlivých segmentech Skupiny ČEZ a blíže představuje společnost nejen prostřednictvím textu, ale i fotografií a videí se zaměstnanci.

Studenti a absolventi se zde mohou hlásit na Letní univerzitu v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín, do programu odborných stáží ČEZ Experince , nebo si zažádat o stipendium během studia.Veletrh OBALY a Obal roku letos společně!


Veletrh OBALY je vhodně tématicky spojen nejenom s veletrhem REKLAMA POLYGRAF, ale neméně šťastné je i jeho propojení s prestižní soutěží Obal roku. Tuto soutěž organizuje Obalová asociace SYBA, která na ni jako jediný subjekt v Čechách obdržela i certifikaci. Pro úspěšné přihlašovatele to tedy znamená i možný vstup do mezinárodní World Star (organizuje WPO, World Packaging Organisation), jinými slovy - zúčastnit se klání o obalového „Oskara“.

 

Hodnocení posledních pár ročníků Obalu roku probíhalo v prostorech Meet Factory. Letos poprvé je změna! Porota se nad přihlášenými exponáty sejde na výstavišti PVA v Praze v Letňanech.  Hodnotit se bude první dva dny konání veletrhu a benefitem jak pro přihlašovatele, tak především pro návštěvníky je fakt, že po celou dobu veletrhu budou přihlášené obaly prezentovány v hale 6.

 

Hodnocení a prezentace probíhají pod názvem OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ

 

Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Obalová řešení jsou členěna dle oblasti použití do 11 kategorií: POTRAVINY, NÁPOJE, KOSMETIKA, FARMACEUTICKÉ PRODUKTY, ČISTICÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY,  ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE, AUTOMOTIVE (přepravní a průmyslové obaly), DÁRKOVÉ OBALY, ETIKETY, POP&POS displeje, TECHNOLOGIE, OSTATNÍ.               

 

Marketingové benefity jsou značné

Za dobu svého trvání získal Obal roku již velmi vysoké renomé a tuto značku oceňují nejenom výrobci obalů, ale i jejich klienti, tedy producenti zboží. Významným benefitem je velká marketingová podpora vítězných obalů. Organizátor soutěže, Obalová asociace SYBA, vítězné exponáty zviditelňuje na všech významných akcích, na kterých participuje. Mezi ně patří PackSummit 2018, OBALOVÁ AKADEMIE, veletrhy Interpack Dusseldorf, OBALY 2018 v PVA Letňany, EMBAX a další. Vítězové jsou propagováni i přes mediální partnery (mediální propagace akce až do výše 100 000 Kč). Marketingovou podporu nezískává jen přihlašovatel obalu či produktu, ale i výrobce, designér či konstruktér řešení. Vedle certifikátu vítězové získávají i originální trofej a hlavně, jak již bylo řečeno, možnost nominace do WorldStar Awards. Krom ocenění v jednotlivých kategoriích, nechybí ani zlatá, stříbrná a bronzová cena předsedkyně poroty či speciální ocenění Save Food a Cena spotřebitele (speciální ocenění udílené spotřebiteli, data jsou získávána průzkumem agenturou Kantar Millward Brown).

 

Zajímavých řešení bylo, je a bude (?) na Obalu roku hodně

Porota je každoročně mile překvapena vysokou úrovní obalů, materiálů i potisku. K zajímavým kategoriím patří poměrně nová kategorie Technologie. Ta v loňském roce překvapila hned několikrát. Zlatou cenu předsedkyně poroty si po zásluze odnesl Continental Automotive Czech Republic s.r.o. za své řešení DIGI – 3D tray pro automotiv, kde byly optimálně využity výhody 3D tisku. K vítězným exponátům v této kategorii patřila i technologie, kterou prezentoval později na výstavišti PVA tradiční (tedy i letošní) vystavovatel veletrhu REKLAMA POLYGRF, společnost Xerox. Jeho technologii používá totiž i známá společnost INDIGOPRINT s. r. o., loňský přihlašovatel a zároveň i jeden z vítězů Obalu roku v kategorii Procesy a technologie.  Nad obalem této společnosti  je možné okusit, jak působí obal, do jehož vnímání zapojujeme vedle zraku i hmat. U obalu je použita skládačková lepenka o plošné hmotnosti 350 g/m2, která je digitálně potištěna v CMYK, po tisku byl použit hmatově výrazný způsob laminace soft touch, který nejenom dodá potřebný sametový efekt, ale zároveň připraví podklad pro digitální přenos metalické folie a vytvoření atraktivního efektu digitální ražby.

Uzávěrka letošního ročníku soutěže Obal roku je 15. 5. 2018 a již od 29. 5. budou moci návštěvníci veletrhů REKLAMA POLYGRAF OBALY sledovat nejenom v živém přenosu jejich hodnocení odbornou komisí, ale hlavně se jimi inspirovat.

www.obalroku.czPlán výstaviště
Za plastovými obaly na veletrh Obaly 2018…


Obaly nejsou jen líbivé skládačkové potištěné krabičky, ale i balicí systémy z kovu, dřeva a v dnešní době především z plastů.  Některé z těchto typů obalů najdeme i v rámci veletrhu OBALY. A protože veletrh není směřován přímo na technologii výroby, ale na samotné výrobky, návštěvníci zde najdou především inspiraci pěknými designy. A chybět nebude ani materiálová inspirace využitelná v oblasti reklamy a POS.

 

Veletrhy REKLAMA POLYGRAF  i  OBALY patří k nejznámějším veletrhům svého druhu nejenom v ČR, ale i ve střední Evropě. Proto není divu, že ochutnávková veletržní nabídka je každoročně velmi široká a stále více lákavější pro větší počet návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Na široké portfolio se lze podívat z různých úhlů pohledu, tedy i z toho materiálového. A s plasty v podobě fólií, desek, obalů, reklamních předmětů i dalších produktů se lze setkat na ploše výstaviště téměř všude.

 

Na realizace řady projektů dodá materiál od řady výrobců FTP Plastics

FTP Plastics má za partnery řadu světových firem, od kterých prodává materiály pro nejrůznější typy aplikací od stavebnictví, průmyslová odvětví až po reklamu. Světelná reklama, výstavní a prodejní systémy, displeje a označovací systémy, desky potištěné sítotiskem či digitálně – to je jen část portfolia oblasti reklamy, kde se lze s materiálem od této společnosti setkat. Na příklad pro oblast výroby světelné reklamy společnost dodává jak průsvitné desky včetně desek určených pro rovnoměrný rozptyl světla, tak i materiály určené pro výrobu neprůsvitných konstrukčních nebo designových součástí.  Materiály Dibond přestavují v této oblasti zejména ve spojení s využitím LED diod velmi zajímavé řešení , a to i díky schopnosti odvádět teplo.

 

Fixace produkt chrání i dotváří vizuální vjem

U řady produktů je nutné použít i vnitřní vybavení krabice, tedy fixaci. Ve spojení s bonboniérou, cukrářského či pekárenského zboží apod., vhodně zvolená fixace v podobě lisované folie poskytuje produktu nejenom dokonalou ochranu, ale může i vylepšit celkový vizuální vjem. Plastové fixace, včetně metalizovaných folií vyrábí polská společnost Roboplast Sp. z o.o. Vedle líbivých zlatých či jinak metalizovaných prolisovaných přířezů na bonboniéry, společnost vyrábí i hotové obaly v podobě tray, tácky, obchodní a přepravní typy balení. Firma patří k předním inovátorům na polském trhu a již několikrát za své inovace získala řadu prestižních ocenění.

 

Svět dóz a kelímků

Historicky se veletrhu zúčastňuje i Tvar Pardubice a pravidelně přiváží na výstaviště nejenom standardní a velmi kvalitní výrobky, ale i novinky. I když společnost dělá řady typově velmi různých vstřikovaných obalů i domácích produktů, k nejznámějším patří kosmetické kelímky. Ty vyrábí jak v jedno, tak i dvouplášťové podobě v různých velikostech, tvarech i s řadou dekorací.Obaly s přidanou hodnotou


Tlak na výrobce obalů v množství současné konkurence je opravdu značný, a i z tohoto důvodu určitě stojí za to se inspirovat, ať již na národních či mezinárodních veletrzích, kde se vystavovatelé i návštěvníci mohou na poměrně zkoncentrované ploše setkat s řadou trendů, které mohou modifikovaně uplatnit ve své vlastní výrobě. Se zajímavými obalovými řešeními se na výstavišti PVA EXPO v Letňanech mohou návštěvníci setkat na specializovaném veletrhu OBALY.

 

Od dnešního spotřebitelského obalu se očekává zvýšená míra komunikace směrem k zákazníkovi. Designéři i grafici při vývoji obalu nemusí příliš brzdit svou fantazii, protože současné technologie umožňují realizovat i ty nejnáročnější kreace. V rozhodování o zakoupení zboží sehrává obal jednu z nejdůležitějších rolí, proto se současný design vedle vizuální stránky, snaží zapojit do „hry o koupi“ i další naše smysly. Výrobci mohou používat materiály se speciální texturou či strukturální laky, které jsou schopny hmatově imitovat prakticky jakýkoli povrch. Pokud je potřeba zapojit do rozhodování i čich, ani to není pro výrobce vonných laků problém. Hojně využívaným způsobem zušlechťování je laminace. Sekundární přidanou hodnotou může být zaimplementování kódu, ať již v podobě QR či rozšířené reality (AR).

 

Nové trendy ve službách marketingu a kvality

Společnost Achilles CZ s. r. o. patří mezi firmy, které nejenom všechny trendy na trhu bedlivě sleduje, ale zároveň s nimi umí vhodně pracovat. Ve spolupráci s mateřskou společností v Německu věnuje Achilles cílenou a trvalou pozornost vývoji nových produktů především v oblasti zušlechťování.  Vedle hojně využívané laminace a potahování, společnost vyvíjí designy s uplatněním UV laků, sítotisku či dalších efektů (soft touch, speciál mat apod.).  K atraktivitě obalů připívá  i využívání papírů a lepenek s povrchovou úpravou speciálními fóliemi (stříbrná, zlatá, holografická). K velmi žádaným patří úprava povrchu laminací a v této oblasti je firma svým klientům schopna nabídnout prakticky jakékoli řešení. Lesklá a matná laminace, laminace polylein lesklá a matná (ražba), laminace speciál mat (odolná proti poškrábání), holografická laminace či strukturovaná laminace – je jen částečná ukázka „zušlechťovacího“ portfolia.

 

Speciality tiskařského umění

Vedle kvalitní visuální komunikace a technologií, hraje důležitou roli při tvorbě kvality lidský faktor. Na kvalitu polygrafických a tiskařských pracovníků u standardních i moderních strojů dlouhodobě sází Ottova tiskárna.  A především díky vysoké kvalifikovanosti těchto pracovníků, je firma schopna generovat unikátní přidanou hodnotu v podobě vysoké kvality. Vedle tisku širokého sortimentu, společnost vyrábí na míru i dárkové tašky. Povrch barevně potištěných papírů může být lesklý, matný či hedvábně hladký. Odnosná rukojeť může být v podobě stuhy, šňůrky přilepená či přinýtovaná ozdobným nýtem.Kvalitní obal dělá kvalitní materiál


Na veletrhu OBALY i REKLAMA POLYGRAF nebude chybět ani řada zajímavých obalových designů. Vedle výrobců obalů se budou na výstavní ploše prezentovat i dodavatelé materiálů. Ať již obal, POS či nějaký typ reklamního sdělení plošného či prostorového charakteru je závislý nejenom na kvalitě tisku či výroby, ale výsledný vjem je velmi často dán právě i výběrem kvalitního materiálu.

 

K předním evropským dodavatelům papíru, lepenek i dalších produktů pro visual communication patří společnost Antalis. Společnost nabízí ucelené řady natíraných i nenatíraných papírů a lepenek, ať již pro obaláře, kreativce, visual communication či technické aplikace pro kanceláře. V nabídce nechybí ani kreativní papíry  a kartony v široké škále textur, barev a povrchových úprav (metalické, transparentní, hlazené atd.). Firma patří i k předním dodavatelům papírů a kartonů pro digitální tisk.

Řešení pro standardní výrobce i designové kreativce

Tiskové, obalové, kancelářské i technické materiály nabízí i další významný evropský dodavatel, který má zastoupení i na českém trhu, společnost Papyrus. Vedle standardních řad papírů, hladkých i vlnitých lepenek, i tato společnost dodává řadu speciálních aplikací. Mezi ně patří i nyní exkluzivně nabízené materiály Gmund Wood v kolekci Papyrus Specials. Gmund Wood je k dispozici ve dvou površích - Solid a Veneer. Solid navazuje na dřívější kolekci Savanna a připomíná vysoce kvalitní masivní dřevo. Na povrchu je ražba původního dřeva. Solid oproti tomu připomíná svojí strukturou dýhu. Mírně lesklý povrch zvyšuje tento dojem a dodatečně chrání papír.Svět etiket a lepíků k obalům patří!


K obalům se řadí i řada pomocných obalových prostředků. K marketingově nejvýraznějším patří etikety, visačky či různé typy lepíků. Ani na nadcházejícím veletrhu OBALY nebude tento sortiment chybět. A o tom, jak je portfolio těchto produktů ve skutečnosti široké se můžeme přesvědčit nejenom na návštěvě veletrhu, ale i v každodenním běžném životě.

 

Etikety již dávno nejsou jen konvenční papírové výseky či samolepky. V dnešním pestrobarevném světě etiket najdeme i smrštitelné shrink sleeves, které zvětšují možnosti marketingového využití plochy produktu. Zatímco pivaři mají rádi etikety papírové, výrobci nealko nápojů často používají tzv. No Label Look. Tyto etikety jsou obvykle tištěné flexotiskem, hlubotiskem či digitálně na transparentní PP folii tak, že etiketa splývá s vizuálem láhve a nepůsobí rušivým dojmem.

 

Zušlechťování i bezpečnost

Dnešní etiketa může být realizována i na méně tradičních materiálech jako je např. ruční papír či korek. Zvýraznění etikety může být i pomocí zušlechťovacích procesů jako je parciální či strukturální lakování či ražba, ať již reliéfní či foliová (horká, studená či digitální).

K největším výrobcům na našem trhu patří skupina OTK Group. Vedle již výše vyjmenovaných druhů etiket se společnost zabývá i výrobou speciálních In Mould Label (etiketa, která se aplikuje na plastový obal souběžně ve fázi vstřikování a stává se tak jeho pevnou součástí) či flexibilními obaly, včetně Smart Pack. OTK je i průkopníkem v implementaci flexibilní elektroniky u chytrých obalů, chytrých textilií a chytrých bezpečnostních karet. Tato technologie umožňuje vznik hybridních řešení, která kombinují holografické a elektronické systémy.

 POS stojany – účelný nástroj ke komunikaci produktu


Obal plní řadu základních (ochranná, manipulační)  i marketingových (vizuální, propagační, informativní, psychologická, estetická atd.) funkcí. Ve světě současných obalů se základní funkce považují za naprosto samozřejmé a je kladen stále větší důraz na funkce marketingové. Marketingovou podporu produktu však zdaleka neposkytuje jen obal, ale i další prostředky mediální, vizuální či produktové komunikace. Významnou produktovou podporu poskytují produktu displeje. A displeje, spolu s dalšími POS produkt, nebudou chybět ani na veletrzích OBALY a REKLAMA POLYGRAF.

 

Displej je obvykle nestandardní záležitostí, konstrukce tedy vychází z podstatně odlišných základů než standardní konstrukce obalů. Atraktivní a výrobně kvalitní provedení displeje dotváří i samotnou celkovou atmosféru prodejny či její části. Aby tuto atmosféru zákazník pozitivně vnímal, je nutné dodržování vizuálního stylu a značky v místě prodeje.

U displeje hraje velikou roli jeho nezaměnitelný vzhled. Podobně jako obal i prezentační stojan „komunikuje“ se zákazníkem a nabízí mu určitý příběh, který podporuje zájem o nabízený produkt.

Design stojanu by měl vyvolat zájem, nadšení a další podobné emoce, nicméně stále je potřeba si uvědomovat, že nesmí na druhou stranu nikdy svou originalitou přebýt zájem o vlastní výrobek. S tím souvisí i tzv. přehledný, srozumitelný design, který nekomunikuje jen sám za sebe.

 

Displeje z lepenky

Displeje z lepenky vyrábí na evropském i českém trhu řada velkých i menších výrobců. K nejvýznamnějším z nich patří společnost STI Group, která je držitelem řady prestižních mezinárodních i národních (např. v loňském roce Obal roku) ocenění. V nabídce společnosti lze najít permanentní i prodejní stojany, dekorační POS i sloupy, speciální promoce, digitální signage atd. Společnost pracuje i s moderními digitálními technologiemi, tak není nemožné pro ni vyvinout či vyrobit displeje s přidanou hodnotou šité přímo na míru zákazníkovi. Velký zájem již před časem vzbudil interaktivní typ POS, což je displej s integrovaným vysílačem, tzv. Beacon, který odesílá zprávy na chytré telefony a umožňují např. instore navigaci přímo k danému stojanu či zprostředkování různých informací, ať už o výhodných nabídkách, spotřebitelských soutěžích, novinkách a podobně.

 

Na výstavišti nebude chybět ani POPAI

POPAI je mezinárodní nezisková organizace, jejímž posláním je podpora marketingu v místě prodeje a její zastoupení v podobě POPAI Central Europe, která je středoevropskou pobočkou světové asociace, nebude jako obvykle chybět ani na letňanském výstavišti.  POPAI CE pořádá soutěž POPAI  AWARDS o nejlepší reklamní prostředky v oblasti in-store komunikace. Zde se samozřejmě presentují nejenom displeje z lepenky, ale i z řady jiných materiálů, často i v náročných materiálových kombinací. Např. v loňském ročníku v rámci soutěžní expozice POPAI Awards bylo představeno 109 realizací ve 20 soutěžních kategoriích. Absolutním vítězem se stalo Paletové vystavení Jägermeister od společnosti Dago, která je rovněž velmi známým výrobcem displejů a POS. Tato práce získala zároveň cenu za kreativitu, ocenění za nejlepší materiálovou a technickou inovaci a bylo oceněno v kategorii Alkoholické nápoje.

 BUĎTE I VY SOUČÁSTÍ VELETRHU
Na personalizované obaly s digitálním tiskem předních hráčů


V květnu v rámci veletrhu OBALY  i  REKLAMY POLYGRAF budou na výstavišti hojně zastoupeni dodavatelé digitálních strojů. Vedle polygrafické produkce se, výrobci z ranku digitálního tisku, zaměřují stále častěji na výrobce obalů. Není vůbec divu. Zatímco náklady časopisů, novin a další papírové produkce klesají, segment packagingu vzrůstá a přitahuje často i původně „neobaláře“. Současným trendem je, že řada tiskáren či reklamních agentur rozšiřuje své portfolio i o oblast obalů. Nesnaží se konkurovat velkým kartonážním výrobcům s cenově i prostorově náročným strojním vybavením, ale snaží se nabízet svým zákazníkům něco jiného. Zajímavé je, že o to „něco“ jiného naopak rozšiřují své nabídkové portfolio i velcí obaloví hráči. To „něco“  je personalizace v HI RES kvalitě realizovatelná digitálním tiskem!

 

Na výstavišti v Letňanech nebude ani letos chybět společnost DATALINE  TECHNOLOGY, a.s., která na našem trhu zastupuje předního leadera v digitálním tisku - HP Indigo. Právě s těmito stroji již před časem začali tisknout naši přední výrobci etiket své první personalizované etikety. Nyní se se stroji HP stále častěji setkáváme i ve výrobě personalizovaných obalů. Vedle vysoké kvality tisku HP nabízí i kvalitní aplikační SW pro přípravu personalizovaných dat. V současnosti je doslova hitem aplikace HP Mosaic. Pomocí této funkce je designér schopný z jednoho grafického návrhu vygenerovat prakticky nekonečný počet různých variant. Tuto aplikaci při přípravě dat využívají nejenom menší výrobci, ale i giganti typu Coca Cola či Heineken!

 

XEROX zvyšuje možnosti barevného gamutu!

 

V loňském roce se těšilo ohromné pozornosti Centrum malonákladové výroby obalů. Jedním z hlavních organizátorů akce byl další významný výrobce digitálních tiskáren, společnost XEROX. Vlajkovou lodí digitálního tisku vhodného pro obaláře je Xerox iGen 5. Žhavou novinkou uváděnou na náš trh je nyní u tohoto stroje atraktivní bílá barva, která doplňuje již dříve uvedenou oranžovou, modrou a zelenou doplňkovou přímou barvu a čirý toner.

Výhodou nového toneru je jeho bělost a vysoká denzita dosahovaná při tisku, proto pro většinu tiskových aplikací stačí tisk jedné vrstvy. V případě speciálních efektů je možné automaticky vytisknout dvě vrstvy, případně manuálně přidat další. Xerox získal za bílý toner ocenění „MUST SEE ‘EMS“ pro rok 2017 v kategorii digitálního tisku.Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
Digitalizace a svět obalů


Digitální výroby obalů se veletrh OBALY dotkl již v minulém ročníku při úspěšné prezentaci malonákladového obalového centra, na kterém participovaly se svými technologiemi a materiály společnosti Antalis, CT Praha, Komfi, Macron a Xerox. Při digitální výrobě obalů odpadá složitá příprava, výroba tiskových forem i planžetových vysekávacích desek. Do výroby jsou zapojeny obvykle kvalitní grafické a CAD SW, digitální tisk a digitální výsek v podobě plotru či laseru. S takto minimalizovanou výrobou je možné mnohem pružněji reagovat na zpracování menších a středních zakázek. Do budoucna se předpokládá, že digitální výroba obalů bude optimalizována i na velké objemy zakázek. Na proměny výroby musí být producenti však připraveni již dnes. Jak veletrh REKLAMA POLYGRAF, tak veletrh OBALY budou v květnu prezentovat řadu technologií, ať již ve spojení s digitálním tiskem, tak i výsekem. Vše samozřejmě za pomoci výkonných HW a SW aplikací.

 

Digitální tisk má v segmentu obalů stále vzrůstající tendenci a tento trend bude dále pokračovat. Podle Smithers PIRA celosvětově poroste mezi lety 2015 a 2020 složená roční míra digitálně potištěných obalů zhruba o 16 %. Prakticky od počátku jsou s vývojem digitálních tiskových strojů spjati významní producenti typu HP Indigo, Durst, Xerox, Konica Minolta, Kodak a mnohé další. Dnes se navíc digitálním tiskem zabývají i leadeři z oblasti konvenčních tiskových technologií.

Digitálně potištěné archy dnešní producenti zpracovávají buď klasickým výsekem (planžetou) nebo opět digitálně, tedy bez potřeby vysekávací desky. Zařízení typu řezací plotr či laser pracuje pouze s daty z PC. Jednotlivé hladiny ve výkresu zároveň definují použití příslušného nástroje.  U laserového výseku je navíc oproti noži možné realizovat i ty nejjemnější rastry.

 

Digitální tisk na výstavišti osloví i obaláře

 

Vystavovatelé z řad producentů i dodavatelů digitálních tiskových zařízení (především tiskových plotrů) jsou na výstavišti PVA EXPO PRAHA zastoupeni již řadu let a nejinak tomu bude i na ročníku 2018. Dnešní výrobci digitálních strojů se snaží vyvíjet technologie tak, aby korespondovaly s co největší škálou materiálů a navíc přinášely excelentní kvalitu. A ještě jeden velký posun zaznamenávají jak vystavovatelé, tak i návštěvníci. Zatímco donedávna byl digitální tisk směřován hlavně na oblast čisté polygrafie, reklamy či signmakingu, dnes vývoj směřuje k obalům. Tedy dochází k nabídce strojů větších formátů pro materiály o vyšších plošných hmotnostech, tak aby byly maximálně použitelné ve světě packagingu. Díky pokročilé automatizaci lze už dnes tisknout za den mnohem více zakázek s nižším tiskovým nákladem. O možnosti personalizace, která patří k hlavním nástrojům k oslovování individuálních zákazníků, ani nemluvě.

 

Snadná uživatelská rozhraní a rozšířené možnosti SW aplikací

 

Konstrukce obalů dnes využívá řadu profi nadstavbových CAD SW. Mezi ně patří ArtiosCAD, EngVIew Package Designer, ImpactCAD, Kasemake, Verpack a mnohé další. Všechny mají silný benefit v parametrických knihovnách. S kapkou nadsázky lze zadat typ materiálu a změnit tři hlavní rozměry a konstrukce obalu se přepočítá přímo na míru zadání. Silnými nástroji jsou i 3D vizualizační moduly, kdy je možné si obal i s potiskem ještě před realizací prohlédnout, třeba i na konkrétní scéně (např. regálech s konkurenčními produkty).

V souvislosti s digitálním tiskem hovoříme často prakticky o neomezené míře individualizace či personalizace. I zde SW vývojáři nabízejí řadu řešení, jak snadno připravit data z původních grafických návrhů, vytvořených např. v produktech Adobe (Illustrator, Photoshop, InDesign, Acrobat).

Aplikace Mosaic HP Smart-Stream umožňuje snadné vytvoření variabilních dat, které se liší nejenom textem či barvou, ale třeba i posunutím obrazu, deformací, zvětšením, rotací či vygenerovanými barevnými kombinacemi některých prvků. Tímto způsobem lze vytvořit nekonečné řady personalizovaných obalů se společným grafickým základem.

 PF 2018
Nejen vánoční dárky je potřeba balit


Blíží se čas nejkrásnějších svátků v roce a zároveň svátků, které jsou plné symboliky. K té příjemné, i když méně duchovní, patří vánoční dárky, které jsou spjaty se speciálním balením, kde je možno uplatnit kreativitu a o to více obdarovaného potěšit. Kreativitu za nás mohou řešit i profesionálové pomocí dárkových obalů či vkusných dekorativních balících papírů i jiných materiálů. Dárkové balení nebude chybět ani v květnu na veletrhu OBALY, který probíhá souběžně s veletrhem REKLAMA POLYGRAF. Nabídnout zajímavá řešení či jen přijít za inspirací (nejenom) na příští Vánoce, se určitě vyplatí.

 

Darování má pro lidi hluboký význam a v čase Vánoc je tento význam ještě více umocněn. Než samotný dárek potěší obdarovaného, vzbuzuje zvědavost a touhu shlédnout, co je uvnitř i samotný obal. Dárkové obaly mohou být v podobě tašek, potahované kartonáže, kovových či plastových obalů i skládačkových originálně konstruovaných či exklusivně dekorovaných krabic. Vhodným dárkovým obalem jsou i krabičky, dózy či etuje ze dřeva a úplně jiný rozměr dává dárku i originální obal skleněný.

 

Flexibilní obaly, dárkové papíry i folie

Každoročně na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech nechybí vystavovatelé, kteří se promotion, dárkovými či dalšími příležitostními obaly zabývají.

S dárkovými obaly je spojováno i balení do přířezových materiálů. K těm nejčastěji používaným patří balicí papíry a fólie. Zatímco u Vánoc, jsou spjaty balicí papíry opravdu s balením dárků, hliníkové folie jsou v tomto čase spjaty nejčastěji s kolekcemi čokolád. A to samozřejmě neplatí pouze u vánočních svátků, podobně je tomu i s balením čokoládových vajec na Velikonoce a při dalších příležitostech.  Zatímco u kusového čokoládového zboží bývá folie často jen potištěna nejčastěji flexotiskem nebo hlubotiskem, u dárkového balení čokoládových bonbonů se uplatňují obaly pevné (skládačky, potahovaná kartonáž, dózy apod.). Příležitostná balení bývají ještě často i kombinována stuhou, mašlí, provázkem či další dekorací.

 

Dárkové obaly mohou být dražší, ale kreativní

Na rozdíl od sekundárních obalů v podobě přepravních klopových krabic, mají dárkové obaly všeho typu přidanou hodnotu v kreativitě. Dárek je obvykle vysoce osobní záležitostí a tak je tomu i u jeho obalu. Dárkové obaly musí na první pohled vybočit z řady obvyklých spotřebitelských obalů, svým způsobem se jedná o velice individualizovanou obalovou kategorii. Příznivou zprávou pro výrobce obalů je fakt, že v tomto sortimentu si podle nejrůznějších anket a odhadů je ochotno více než 90% spotřebitelů za obal připlatit. Vše je tedy hlavně o nápadu a dnešní moderní technologie významně umožňují realizovat i dříve produkčně nerealizovatelné fantazie.

Nápaditost presentována vystavovateli i vyhledávána návštěvníky nebude letos v květnu na veletrhu OBALY určitě chybět. Takže po prožití krásných vánočních svátků, se všichni již mohou těšit na jarní inspiraci.

 Veletrh OBALY nově ve spojení s Obalem roku!!!


 

Veletrh OBALY bude v květnu 2018 nejenom ve spojení s veletrhem REKLAMA POLYGRAF, ale stejně, jako i v minulém ročníku, bude mít odborného garanta obalový institut SYBA. SYBA bude na veletrhu i presentovat a naváže na úspěšný seminář cyklu Speciality obalového designu, který nebude chybět na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ani v příštím roce. Naopak naprostou novinkou bude propojení národní soutěže Obal roku a veletrhu Obaly.

 

Obal roku je jediná certifikovaná obalová soutěž, která je určená pro české i zahraniční firmy, jenž se podílí na zajímavém obalovém řešení. Porota při hodnocení posuzuje obaly z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. 

Zatímco v loňském roce se odborná porota k hodnocení k rekordně přihlášeným 99 exponátům sešla v Meet Factory, letos organizátor soutěže, obalový institut SYBA udělal změnu. Hodnotit se tentokrát bude přímo v PVA EXPO PRAHA v Letňanech v době konání veletrhu OBALY 2018!

 

Vítězné exponáty Obalu roku budou hodnoceny na veletrhu OBALY

Obal roku je již řadu let hodnocen jako vysoce prestižní soutěž pro výrobce, designery či uživatele i dodavatele obalových řešení. Ocenění vítězům bývá tradičně předáváno vždy na podzim v rámci mezinárodní konference Pack Summit. Během hlavního večera jsou pravidelně i vyhlášeni držitelé zlaté, stříbrné a bronzové ceny předsedkyně poroty. Nechybí ani vyhlášení dalších ocenění – Cena spotřebitele, Cena Save Food či Cena Sympatie.

 

Z Obalu roku na mezinárodní WorldStar

Vzhledem k tomu, že Obal roku je jedinou certifikovanou soutěží, je úspěch v této národní soutěži jediným způsobem jak je možné vstoupit do soutěže WorldStar (pořádáno WPO – World Packaging Organisation) a pokusit se získat tohoto obalového „Oskara“. Obal roku i WorldStar používá stejné kategorie, mezi které patří POTRAVINY, NÁPOJE, KOSMETIKA, FARMACEUTICKÉ PRODUKTY, ČISTÍCÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY,  ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE, AUTOMOTIVE (přepravní a průmyslové obaly), DÁRKOVÉ OBALY, ETIKETY, POP&POS displeje, TECHNOLOGIE a OSTATNÍ. 

 

Inspirace vítěznými řešeními přímo na výstavišti

Uzávěrka do dalšího ročníku soutěže Obal roku je do 15. 5. 2018 a odborná porota bude následně hodnotit přihlášené obaly během veletrhu Obaly 2018, tedy poprvé v „live“ přenosu přímo před zraky návštěvníků. Ti si budou moci nejen vítězné, ale i všechny přihlášené obaly během konání veletrhů Reklama Polygraf a Obaly prohlédnout přímo na výstavišti.2. ročník veletrhu OBALY již v květnu 2018


 

Loňský rok byl pro veletrh OBALY, který se koná souběžně s veletrhem REKLAMA POLYGRAF, prémiový. A hned na poprvé byl hodnocen jak vystavovateli, tak i návštěvníky jako velmi úspěšný koncept. Není divu i samotná polygrafie nachází stále častěji větší uplatnění více ve světě obalů než v samotném tisku. Zatímco tištěná média jsou mnohdy nahrazována elektronickými, balit se bude stále. A obal musí prodávat – tedy kromě jiného plnit i prodejně  propagační funkci. Spojení konceptu veletrhů Reklama Polygraf a Obaly je tedy více než logický. První ročník veletrhu byl přehlídkou nových trendů i příležitostí k obchodním setkáním. Obaly 2017 byl vysoce kladně hodnocen jak vystavovateli, tak návštěvníky. Vzrůstající tendenci zájmu o 2. ročník veletrhu prozrazuje zájem o presentační plochu ze strany vystavovatelů již dnes, tedy půl roku do otevření jeho bran.

 

Na konci května se bude souběžně s jubilejním 25. ročníkem veletrhu REKLAMA POLYGRAF, konat i 2. ročník veletrhu obalových inovací a technologií OBALY 2018. Spojení obou veletrhů se ukázalo jako velmi úspěšný koncept. Při prvním ročníku propojení obou veletrhů (na 11 500 m2 hrubé výstavní plochy se v rámci veletrhů představilo 294 firem, z toho 59 zahraničních z 11 zemí) byl zaznamenán nárůst vystavovatelů o více než 35% oproti předchozímu roku. Organizátoři podle řady indicií a zpětné vazby, kterou mají od vystavovatelů i návštěvníků, již dnes předpokládají podobnou úspěšnost na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany i v roce 2018.

 

Ohlédnutí za minulým ročníkem

Již v minulém ročníku se návštěvníci mohli na veletrhu Obaly seznámit s širokým portfoliem řady producentů obalů, obalových materiálů i etiket. Zájem vzbudily expozice společností TECHNOLOGY, ARCON, Industrial Machinery, Achilles, Aledeto, OTK Group, G.N.P. Paketo, KURZ, Weldplast, Rajapack, HIT.CZ a mnohých dalších firem z oblasti obalového průmyslu. Velký zájem vzbudilo Centrum malonákladových obalů, kde hned několik předních dodavatelů technologií a materiálů (Antalis, CT Praha, Komfi, Macron a Xerox) presentovalo celou řadu možností, jak rychle vyrobit promotion, dárkové, cateringové či různě personalizované obaly. Návštěvníci tedy mohli v live variantě sledovat kompletní zpracování od návrhu konstrukce obalu v CAD SW – Artios od spol. ESKO, přes tisk, zušlechtění, až po finální rylování a řezání.

 

Veletrh Obaly odborně zaštítí obalový institut SYBA

Odborným partnerem veletrhu OBALY byl v loni a zůstane i letos obalový institut SYBA, který zde bude i garantem řady doprovodných akcí a programů. I letos bude SYBA pořadatelem odborného semináře Speciality obalového designu (v loňském roce velmi zajímavě pojatém na téma Obaly na hračky). Nově se bude souběžně s veletrhem presentovat zavedená prestižní certifikovaná národní soutěž Obal roku.

 

Propojení veletrhů REKLAMA POLYGRAF a OBALY

Kromě vystavovatelů na veletrhu Obaly 2018, kteří se budou presentovat především v hale 3, se návštěvníci s řadou technologií, které se uplatňují i při výrobě obalů, mohou setkat na expozicích v halách 4 či 6 v rámci veletrhu Reklama Polygraf. 

 Závěrečná zpráva RP 2017
Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet nový vůz Volkswagen Crafter
Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford
Navštivte veletrh výhodně!
Napsali o nás
Veletrh Obaly předvede malonákladovou výrobu obalů v praxi


Digitální výroba obalů ze skládačkových lepenek dle průzkumu společnosti InfoTrends poroste o 40% ročně. Důvodů tak vysokého meziročního nárůstu je několik. Například průměrná doba mezi aktualizacemi výrobků. Ta je totiž dnes jen 6,6 měsíce.  Dalším důvodem je například tlak na rychlost realizace, tedy stále kratší dodací termíny výrobků a služeb, na něž zadavatelé potřebují obaly zhotovit. Zadavatelé totiž objednávají obaly až na základě výrobních plánů. Dodací lhůta je tak velice krátká. Kromě toho  často poptávají obaly  v několika verzích – tedy například v sezónních vizuálech nebo regionálních mutacích. Výroba obalů na sklad, kde leží připravené na pozdější distribuci, u těchto výrobků pozbývá smyslu.

Velký potenciál pro malonákladovou výrobu představují dárková balení. Zákazníci zde totiž ocení široké možnosti vlastních verzí obalů v nepřeberném množství.

Veletrh Obaly poskytuje skvělou příležitost předvést malonákladovou výrobu obalů v praxi. V centrální části expozice se bude nacházet Centrum malonákladových obalů, kde několik dodavatelů společně představí výrobu několika atraktivních ukázek z širokého portfolia obalů. Můžete se těšit na výrobu etiket, dárkových obalů a obalů určených pro catering. Na expozici se budete moci seznámit s technologiemi společností CT Praha, Komfi, Macron a Xerox. Partnerem expozice je také společnost Antalis, která zajistí dodávku tiskových medií. Zastoupení jednotlivých společností zajistí kompletní zpracovaní výroby od  návrhu konstrukce obalu, přes tisk, zušlechtění, až po finální rylování a řezání.

Uvidíte celý proces výroby a seznámíte se s celou řadou možností, jak vytvořit zcela  originální obal. Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že expozice bude inspirativní i pro vás a stane se podnětem k rozšíření této perspektivní oblasti podnikání.

Centrum malonákladových obalů nejdete na veletrhu v hale číslo 3 v expozici 3A28.PROGRAM KONFERENCE „Speciality obalového designu“
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva RP 2017