OBALY 2018 OBALY 2018

Veletrh OBALY nově ve spojení s Obalem roku!!!


 

Veletrh OBALY bude v květnu 2018 nejenom ve spojení s veletrhem REKLAMA POLYGRAF, ale stejně, jako i v minulém ročníku, bude mít odborného garanta obalový institut SYBA. SYBA bude na veletrhu i presentovat a naváže na úspěšný seminář cyklu Speciality obalového designu, který nebude chybět na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ani v příštím roce. Naopak naprostou novinkou bude propojení národní soutěže Obal roku a veletrhu Obaly.

 

Obal roku je jediná certifikovaná obalová soutěž, která je určená pro české i zahraniční firmy, jenž se podílí na zajímavém obalovém řešení. Porota při hodnocení posuzuje obaly z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. 

Zatímco v loňském roce se odborná porota k hodnocení k rekordně přihlášeným 99 exponátům sešla v Meet Factory, letos organizátor soutěže, obalový institut SYBA udělal změnu. Hodnotit se tentokrát bude přímo v PVA EXPO PRAHA v Letňanech v době konání veletrhu OBALY 2018!

 

Vítězné exponáty Obalu roku budou hodnoceny na veletrhu OBALY

Obal roku je již řadu let hodnocen jako vysoce prestižní soutěž pro výrobce, designery či uživatele i dodavatele obalových řešení. Ocenění vítězům bývá tradičně předáváno vždy na podzim v rámci mezinárodní konference Pack Summit. Během hlavního večera jsou pravidelně i vyhlášeni držitelé zlaté, stříbrné a bronzové ceny předsedkyně poroty. Nechybí ani vyhlášení dalších ocenění – Cena spotřebitele, Cena Save Food či Cena Sympatie.

 

Z Obalu roku na mezinárodní WorldStar

Vzhledem k tomu, že Obal roku je jedinou certifikovanou soutěží, je úspěch v této národní soutěži jediným způsobem jak je možné vstoupit do soutěže WorldStar (pořádáno WPO – World Packaging Organisation) a pokusit se získat tohoto obalového „Oskara“. Obal roku i WorldStar používá stejné kategorie, mezi které patří POTRAVINY, NÁPOJE, KOSMETIKA, FARMACEUTICKÉ PRODUKTY, ČISTÍCÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY,  ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE, AUTOMOTIVE (přepravní a průmyslové obaly), DÁRKOVÉ OBALY, ETIKETY, POP&POS displeje, TECHNOLOGIE a OSTATNÍ. 

 

Inspirace vítěznými řešeními přímo na výstavišti

Uzávěrka do dalšího ročníku soutěže Obal roku je do 15. 5. 2018 a odborná porota bude následně hodnotit přihlášené obaly během veletrhu Obaly 2018, tedy poprvé v „live“ přenosu přímo před zraky návštěvníků. Ti si budou moci nejen vítězné, ale i všechny přihlášené obaly během konání veletrhů Reklama Polygraf a Obaly prohlédnout přímo na výstavišti.2. ročník veletrhu OBALY již v květnu 2018


 

Loňský rok byl pro veletrh OBALY, který se koná souběžně s veletrhem REKLAMA POLYGRAF, prémiový. A hned na poprvé byl hodnocen jak vystavovateli, tak i návštěvníky jako velmi úspěšný koncept. Není divu i samotná polygrafie nachází stále častěji větší uplatnění více ve světě obalů než v samotném tisku. Zatímco tištěná média jsou mnohdy nahrazována elektronickými, balit se bude stále. A obal musí prodávat – tedy kromě jiného plnit i prodejně  propagační funkci. Spojení konceptu veletrhů Reklama Polygraf a Obaly je tedy více než logický. První ročník veletrhu byl přehlídkou nových trendů i příležitostí k obchodním setkáním. Obaly 2017 byl vysoce kladně hodnocen jak vystavovateli, tak návštěvníky. Vzrůstající tendenci zájmu o 2. ročník veletrhu prozrazuje zájem o presentační plochu ze strany vystavovatelů již dnes, tedy půl roku do otevření jeho bran.

 

Na konci května se bude souběžně s jubilejním 25. ročníkem veletrhu REKLAMA POLYGRAF, konat i 2. ročník veletrhu obalových inovací a technologií OBALY 2018. Spojení obou veletrhů se ukázalo jako velmi úspěšný koncept. Při prvním ročníku propojení obou veletrhů (na 11 500 m2 hrubé výstavní plochy se v rámci veletrhů představilo 294 firem, z toho 59 zahraničních z 11 zemí) byl zaznamenán nárůst vystavovatelů o více než 35% oproti předchozímu roku. Organizátoři podle řady indicií a zpětné vazby, kterou mají od vystavovatelů i návštěvníků, již dnes předpokládají podobnou úspěšnost na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany i v roce 2018.

 

Ohlédnutí za minulým ročníkem

Již v minulém ročníku se návštěvníci mohli na veletrhu Obaly seznámit s širokým portfoliem řady producentů obalů, obalových materiálů i etiket. Zájem vzbudily expozice společností TECHNOLOGY, ARCON, Industrial Machinery, Achilles, Aledeto, OTK Group, G.N.P. Paketo, KURZ, Weldplast, Rajapack, HIT.CZ a mnohých dalších firem z oblasti obalového průmyslu. Velký zájem vzbudilo Centrum malonákladových obalů, kde hned několik předních dodavatelů technologií a materiálů (Antalis, CT Praha, Komfi, Macron a Xerox) presentovalo celou řadu možností, jak rychle vyrobit promotion, dárkové, cateringové či různě personalizované obaly. Návštěvníci tedy mohli v live variantě sledovat kompletní zpracování od návrhu konstrukce obalu v CAD SW – Artios od spol. ESKO, přes tisk, zušlechtění, až po finální rylování a řezání.

 

Veletrh Obaly odborně zaštítí obalový institut SYBA

Odborným partnerem veletrhu OBALY byl v loni a zůstane i letos obalový institut SYBA, který zde bude i garantem řady doprovodných akcí a programů. I letos bude SYBA pořadatelem odborného semináře Speciality obalového designu (v loňském roce velmi zajímavě pojatém na téma Obaly na hračky). Nově se bude souběžně s veletrhem presentovat zavedená prestižní certifikovaná národní soutěž Obal roku.

 

Propojení veletrhů REKLAMA POLYGRAF a OBALY

Kromě vystavovatelů na veletrhu Obaly 2018, kteří se budou presentovat především v hale 3, se návštěvníci s řadou technologií, které se uplatňují i při výrobě obalů, mohou setkat na expozicích v halách 4 či 6 v rámci veletrhu Reklama Polygraf. 

 Závěrečná zpráva RP 2017
Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet nový vůz Volkswagen Crafter
Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford
Navštivte veletrh výhodně!
Napsali o nás
Veletrh Obaly předvede malonákladovou výrobu obalů v praxi


Digitální výroba obalů ze skládačkových lepenek dle průzkumu společnosti InfoTrends poroste o 40% ročně. Důvodů tak vysokého meziročního nárůstu je několik. Například průměrná doba mezi aktualizacemi výrobků. Ta je totiž dnes jen 6,6 měsíce.  Dalším důvodem je například tlak na rychlost realizace, tedy stále kratší dodací termíny výrobků a služeb, na něž zadavatelé potřebují obaly zhotovit. Zadavatelé totiž objednávají obaly až na základě výrobních plánů. Dodací lhůta je tak velice krátká. Kromě toho  často poptávají obaly  v několika verzích – tedy například v sezónních vizuálech nebo regionálních mutacích. Výroba obalů na sklad, kde leží připravené na pozdější distribuci, u těchto výrobků pozbývá smyslu.

Velký potenciál pro malonákladovou výrobu představují dárková balení. Zákazníci zde totiž ocení široké možnosti vlastních verzí obalů v nepřeberném množství.

Veletrh Obaly poskytuje skvělou příležitost předvést malonákladovou výrobu obalů v praxi. V centrální části expozice se bude nacházet Centrum malonákladových obalů, kde několik dodavatelů společně představí výrobu několika atraktivních ukázek z širokého portfolia obalů. Můžete se těšit na výrobu etiket, dárkových obalů a obalů určených pro catering. Na expozici se budete moci seznámit s technologiemi společností CT Praha, Komfi, Macron a Xerox. Partnerem expozice je také společnost Antalis, která zajistí dodávku tiskových medií. Zastoupení jednotlivých společností zajistí kompletní zpracovaní výroby od  návrhu konstrukce obalu, přes tisk, zušlechtění, až po finální rylování a řezání.

Uvidíte celý proces výroby a seznámíte se s celou řadou možností, jak vytvořit zcela  originální obal. Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že expozice bude inspirativní i pro vás a stane se podnětem k rozšíření této perspektivní oblasti podnikání.

Centrum malonákladových obalů nejdete na veletrhu v hale číslo 3 v expozici 3A28.PROGRAM KONFERENCE „Speciality obalového designu“
Speciality obalového designu


Seminář začne v 10 hodin v Kongresovém sále vstupní haly 2. Vstup do kongresového prostoru výstaviště je mezi halami 3 a 4 přímo z venkovního prostoru. Akce je plánována do 13 hodin, aby účastníci měli dostatek času pro návštěvu souběžně pořádaných veletrhů. Registrovaní účastníci semináře získají vstupenku na veletrhy Reklama Polygraf a Obaly bezplatně.

Program semináře:

Opravdová specialita - Ladislav Eberl, Ing. Jiří Peters; GRAVELLI

Obaly na hračky, designové trendy – Ing. Kateřina Kolářová, OBALOVÝ INSTITUT SYBA

Děti, hračky, obaly očima psychologa – RNDr. Marie Lhotová, psycholog

Kufr plný hraček – Ing. Jan Halamíček, STAVEBNICE PONY

Značení, piktogramy, kreativita čárových kódů – Ing. Vlado Volek, OBALOVÝ INSTITUT SYBA

Organizátor cítí, že skupina veletrhů Reklama Polygraf-Obaly je vhodným prostředím pro konání semináře Speciality obalového designu, pro setkání výrobců (nejen) hraček, dodavatelů obalů a obalových materiálů a zejména grafiků a konstruktérů obalů. Zpestření pod mírnou rouškou tajemství je hned úvodní prezentace – máme za to, že název „Opravdová specialita“ je výstižný. Registrace na akci je již nyní otevřena: http://obalovaakademie.cz.

 

www.obalovaakademie.cz

www.syba.cz

www.sdruzenihracky.czCentrum malonákladových obalů


Uvidíte celý proces výroby a seznámíte se s celou řadou možností, jak vytvořit zcela originální obal. Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že expozice bude inspirativní i pro vás a stane se podnětem k rozšíření této perspektivní oblasti podnikání.

Digitální výroba obalů ze skládačkových lepenek dle průzkumu společnosti InfoTrends poroste o 40% ročně. Důvodů tak vysokého meziročního nárůstu je několik. Například průměrná doba mezi aktualizacemi výrobků. Ta je totiž dnes jen 6,6 měsíce.  Dalším důvodem je například tlak na rychlost realizace, tedy stále kratší dodací termíny výrobků a služeb, na něž zadavatelé potřebují obaly zhotovit. Zadavatelé totiž objednávají obaly až na základě výrobních plánů. Dodací lhůta je tak velice krátká. Kromě toho  často poptávají obaly  v několika verzích – tedy například v sezónních vizuálech nebo regionálních mutacích. Výroba obalů na sklad, kde leží připravené na pozdější distribuci, u těchto výrobků pozbývá smyslu.

Velký potenciál pro malonákladovou výrobu představují dárková balení. Zákazníci zde totiž ocení široké možnosti vlastních verzí obalů v nepřeberném množství.

 ZMĚNA SÍDLA SPOLEČNOSTI
Prohlášení společnosti ABF, a.s. k jednání podvodných firem
DRUHÁ CENOVÁ UZÁVĚRKA K ÚČASTI SE BLÍŽÍ
OBALY - Pro vystavovatele


Termín: 29. - 31. 5. 2018

Místo konání: PVA EXPO PRAHA

 

Termíny uzávěrek

První termín uzávěrky pro zvýhodněné ceny za pronájem výstavní plochy 30. 11. 2017
Druhý termín uzávěrky pro zvýhodněné ceny za pronájem výstavní plochy 31. 1. 2018

 


Media kit Newsletter


 

Vyplnitelné formuláře ve formátu PDF:


 

Kompletní sada přihlášek

 

Závazná přihláška k účasti [pdf]

 


Jednotlivé listy:

 

Přihlášková dokumentace: Samostatná objednávka plochy, stavby stánku a technických služeb

 

 


 

Přihlášková dokumentace: Účast na veletrhu na klíč

 

Přihláška na veletrh OBALY - kompletní expozice [pdf]

 

 


Spediční a skladovací služby

  • převzetí tuzemských a zahraničních veletržních zásilek
  • vykládka a nakládka veletržního materiálu a exponátů z/na dopravní prostředky
  • celní odbavování zásilek ze zemí mimo EU, projednávání a zastupování před CÚ
  • technická asistence při instalaci exponátů (montáž, demontáž)
  • dodání a umístění veletržních zásilek na veletržní stánek
  • odvoz, uschování a zpětný návoz prázdných obalů
  • skladovací služby v provozním skladu
  • mezinárodní a tuzemská kamionová, letecká i námořní přeprava

CENTRUMSPED, s.r.o.
PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany

Bc. Filip Červený, mob.: 602 501 381, e-mail: cerveny@centrumsped.cz

 

 


Pojištění

  • pojištění vystavovatelů zajišťujeme dle článku č.4 Obchodních podmínek ABF a.s., bližší informace o pojištění či připojištění si můžete vyžádat u:

Total Brokers, a.s.
Za skalkou 421/10, 147 00 Praha 4

tel.: 261 109 600, 244 400 876
mobil: 731 424 709
e-mail: likvidace@totalbrokers.cz
web: www.totalbrokers.cz 

 Závěrečná zpráva RP 2017

Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje