OBALY 2019 OBALY 2019
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

2. ročník veletrhu OBALY již v květnu 2018


 

Loňský rok byl pro veletrh OBALY, který se koná souběžně s veletrhem REKLAMA POLYGRAF, prémiový. A hned na poprvé byl hodnocen jak vystavovateli, tak i návštěvníky jako velmi úspěšný koncept. Není divu i samotná polygrafie nachází stále častěji větší uplatnění více ve světě obalů než v samotném tisku. Zatímco tištěná média jsou mnohdy nahrazována elektronickými, balit se bude stále. A obal musí prodávat – tedy kromě jiného plnit i prodejně  propagační funkci. Spojení konceptu veletrhů Reklama Polygraf a Obaly je tedy více než logický. První ročník veletrhu byl přehlídkou nových trendů i příležitostí k obchodním setkáním. Obaly 2017 byl vysoce kladně hodnocen jak vystavovateli, tak návštěvníky. Vzrůstající tendenci zájmu o 2. ročník veletrhu prozrazuje zájem o presentační plochu ze strany vystavovatelů již dnes, tedy půl roku do otevření jeho bran.

 

Na konci května se bude souběžně s jubilejním 25. ročníkem veletrhu REKLAMA POLYGRAF, konat i 2. ročník veletrhu obalových inovací a technologií OBALY 2018. Spojení obou veletrhů se ukázalo jako velmi úspěšný koncept. Při prvním ročníku propojení obou veletrhů (na 11 500 m2 hrubé výstavní plochy se v rámci veletrhů představilo 294 firem, z toho 59 zahraničních z 11 zemí) byl zaznamenán nárůst vystavovatelů o více než 35% oproti předchozímu roku. Organizátoři podle řady indicií a zpětné vazby, kterou mají od vystavovatelů i návštěvníků, již dnes předpokládají podobnou úspěšnost na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany i v roce 2018.

 

Ohlédnutí za minulým ročníkem

Již v minulém ročníku se návštěvníci mohli na veletrhu Obaly seznámit s širokým portfoliem řady producentů obalů, obalových materiálů i etiket. Zájem vzbudily expozice společností TECHNOLOGY, ARCON, Industrial Machinery, Achilles, Aledeto, OTK Group, G.N.P. Paketo, KURZ, Weldplast, Rajapack, HIT.CZ a mnohých dalších firem z oblasti obalového průmyslu. Velký zájem vzbudilo Centrum malonákladových obalů, kde hned několik předních dodavatelů technologií a materiálů (Antalis, CT Praha, Komfi, Macron a Xerox) presentovalo celou řadu možností, jak rychle vyrobit promotion, dárkové, cateringové či různě personalizované obaly. Návštěvníci tedy mohli v live variantě sledovat kompletní zpracování od návrhu konstrukce obalu v CAD SW – Artios od spol. ESKO, přes tisk, zušlechtění, až po finální rylování a řezání.

 

Veletrh Obaly odborně zaštítí obalový institut SYBA

Odborným partnerem veletrhu OBALY byl v loni a zůstane i letos obalový institut SYBA, který zde bude i garantem řady doprovodných akcí a programů. I letos bude SYBA pořadatelem odborného semináře Speciality obalového designu (v loňském roce velmi zajímavě pojatém na téma Obaly na hračky). Nově se bude souběžně s veletrhem presentovat zavedená prestižní certifikovaná národní soutěž Obal roku.

 

Propojení veletrhů REKLAMA POLYGRAF a OBALY

Kromě vystavovatelů na veletrhu Obaly 2018, kteří se budou presentovat především v hale 3, se návštěvníci s řadou technologií, které se uplatňují i při výrobě obalů, mohou setkat na expozicích v halách 4 či 6 v rámci veletrhu Reklama Polygraf. 

 


Více
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva RP 2017